Carsharing

Vánoční trhy s CAR4WAY

28. listopadu 2023 | CAR4WAY

Kam vyrazit na vánoční trhy?

Vyslali jsme naše největší milovníky Vánoc načerpat tu správnou atmosféru.
Ve skutečnosti jsou to samozřejmě naši redakční Grinchové, ale o to víc si můžeme vážit jejich doporučení.
Na cestu si vzali Scalu i Karoqa a vyrazili do Brna a Prahy. Jak se jim líbilo na adventních trzích?

Pražské Vánoce


Praha a adventní trhy jsou nerozluční pařtáci, na které se naši kolegové vždy moc těší. Proto jsme tam vyjeli, abychom viděli, co je tam tak super.
Zvolili jsme samozřejmě Staroměstské náměstí, kde první stánky otevřely 2. prosince. Scalu jsme nechali poblíž, takže jsme to měli od prvního stánku jen pár minut chůze.
Okamžitě jsme šli za vůní domácího pečiva, cukroví a nebudeme lhát - samozřejmě jednou z prvních zastávek byl poctivý svařák.
Milovníci jídla si zde přijdou na své. My jsme tentokrát odmítli sýrové šílenství v blízkých fastfoodech a ochutnali domácí klobásy, které byly naprosto božské.
Pak už jsme se chtěli vrátit k našemu auto, ale vzpomněli jsme si na svařák. Šli jsme teda pěšky a na další trhy jsme vyjeli karoqem, protože Scala už byla rozebraná.
To je ta výhoda sdílených vozů. Jednoduše se přiblížím k danému místo, a když se mi auto už nehodí, prostě ho tam nechám.


JEDU NA VÁNOČNÍ TRHY

 

Adventní pohoda v Brně


Naší další zastávkou byly trhy na náměstí Svobody v Brně. Určitě si dokážete představit, že jsme jako Grinchové z Prahy měli vyrazit do Brna.
Protože jsme si chtěli odvézt nějaké ty suvenýry, vyrazili jsme s Karoqem, aby se nám tam vešlo všechno, co zrovna nakoupíme.
Navíc když si dáte nějaký alkohol, tak tam auto prostě necháte a jdete domů pěšky nebo se svezete hromadnou dopravou.
Musíme říct, že to byl jeden z nejlepších výletů, které jsme kdy podnikli. Program vánočních trhů začal 25. listopadu a nabízí mnoho zajímavých aktivit.
Zábava zde začíná o klasických stánků, kde na vás čekají tradiční pochutiny, vánoční dárky nebo domácí ozdoby, kterými si můžete vyzdobit celý váš domov.
Nejvíce nás však zaujal doprovodný program, který každý den nabízí různé koncerty nebo divadelní představení. Užijete si to tu s partou přátel i rodinou s malými dětmi.
Pokud vás zrovna něco nezaujme na tomto místě, můžete jednoduše přejít na Dominikánské náměstí, kde se na Instagram vyfotíte u obří dřevěné hvězdy a poslechnete si další skvělé koncerty.

Chcete znát i další příběhy z cest našich Grinchů?
Poslali jsme je i za hranice, takže se dozvíte, jak to vypadá na trzích v Drážďanech, Vídni a Vroclavi.

DNESKA TO ROZJEDEM

 

Offline