Carsharing

Malý Dalda - CAR4WAY POMÁHÁ

25. listopadu 2021 | CAR4WAY

Příběh malého Daldy 

Kdo je malý Dalda?

První půl roku jsem byl, jak se říká, ukázkové dítě. Veselej, usměvavej, šikovnej, zkrátka pohodář. Co se pohybu týká, ani tam jsem nebyl pozadu. Po čase si máma s tátou všimli, že se nějakou dobu nic nového neděje. Naopak, že málo zvedám nožičky, že se jenom jaksi přetáčím a že vlastně zcela ignoruji tzv. zásadní pohybové milníky. Zpočátku se zdálo, že budu možná jen 'lenivější chlapeček', neboť všechna lékařská vyšetření včetně neurologie byla v té době ještě v normě.

Časem ale začaly problémy s pohybovým vývojem narůstat. Nedělal jsem žádné velké pokroky, nelezl, neseděl. To už mi bylo 8 měsíců a začali jsme chodit s mamkou na rehabilitace, které ale kýžený efekt nepřinášely. Následoval kolotoč výměn všech možných terapeutů a opakované návštěvy neurologie.

S čím se Dalda potýká?

Až v den mých prvních narozenin se zjistila příčina mého opožděného vývoje. Byla mi stanovena diagnóza - spinální svalová atrofie 2. typu. Dále už šlo všechno rychle. Do měsíce mi byla formou infuze zavedena genová terapie. 

Řekli mi, že gen po přenosu do mého těla začne tvořit chybějící bílkovinu a tak se zachrání nervové buňky, které vedou ke stabilizaci svalové síly. Bohužel, během roku napáchala zákeřná nemoc v mém tělíčku nevratné škody. Je ale stále naděje, že pomocí speciálních cvičení a intenzivních rehabilitací, by se mi mohlo jednou podařit se na nožičky postavit a třeba i trochu chodit.

Jak jsme se rozhodli Daldovi pomoci?

Aby se mohl Dalda postavit na svoje nožičky, potřebuje se dopravovat na pravidelné rehabilitace a další léčbu. Stejně tak potřebuje přepravovat všechny nové pomůcky. Pevně věříme, že pro ulehčení v těchto záležitostech, bude výborně celé rodině sloužit nový vůz Škoda Karoq z naší flotily. Aby mohli potřebné finance nasměrovat přímo do léčby.

Chtěli byste Daldovi pomoci i vy osobně? 

Případná finanční pomoc bude použita na rehabilitace, aby se Dalda mohl postavit na vlastní nožičky. Například na 12tidenní rehabilitační pobyt 

v Medical centru na Slovensku. Na Daldovu léčbu můžete přispět vy osobně přispět ZDE