Seznam se s carsharingem Carsharing je nový systém sdílení vozů, výhodný zejména ve velkých městech. Vyplatí se totiž tam, kde doplňuje MHD, kde je obecně problém s parkovacími místy a v místech s velkou kumulací lidí, kteří mohou tuto službu využívat. Výhody carsharingu
 • Finanční úspory oproti samotnému vlastnění vozu, platíš jen čas a najeté kilometry
 • Ekologický aspekt - jeden vůz využívá více lidí, auta nejsou ojetá, méně parkovacích míst, více zeleně
 • Méně starostí - s vozem, s papírováním, s parkováním
Je pro tebe carsharing výhodný? Pokud ročně najedeš méně než 10 000 km, pak je pro tebe carsharing to pravé. Auto vlastníš a přijde ti, že za něj víc platíš, než jej využíváš? Jezdíš s ním jen čas od času a máš pocit, že jde o žrouta peněz? Nebo jsi o nějakém ojetém voze uvažoval, ale potřebuješ ho jen občas? Podle nás jsi ten pravý budoucí člen naší rodiny CAR4WAY. Vůz si vybereš z naší široké nabídky přesně podle účelu jízdy, pojištění a údržbu vozu máš bez starostí, protože to vše za tebe vyřešíme my. Parťák na kolečkách se ti vyplatí, protože:
 • S námi platíš méně než, když auto vlastníš
 • Jezdíš v nových autech a vybíráš si z několika modelů
 • Odpadají ti starosti s parkováním v zónách
Pomocníci na cestách Naši parťáci na kolečkách pomáhají při cestování. Carsharing provozujeme zejména v Praze a v dalších městech, protože jsou jako dělaná pro tento typ služby. Členům naší rodiny nabízíme širokou paletu vozů, od malých osobních až po větší rodinné . V současné době si u nás můžeš vybrat ze 700 aut v Praze a 100 aut v Brně různých značek.
Výhody Nevlastníš auto a přesto máš parťáka na cesty.
Neřešíš parkování v různých zónách.
Nemusíš se o vůz starat po servisní stránce.
Odpadá ti veškeré papírování.
Vybrat si můžeš pokaždé jiný vůz.
Auto si určíš přesně podle typu cesty.
Nikdy s námi nepojedeš v ojetině.
Aktuálně nabízíme téměř 800 vozů

Nyní si u nás vybereš ze 700 aut v Praze a 100 aut v Brně. Naše parťáky na kolečkách však pravidelně obměňujeme, víc než rok starý vůz u nás nenajdeš. To ale není konečný stav, vozový park neustále rozšiřujeme.

 • Škoda Citigo
 • Škoda Rapid
 • Škoda Octavia
 • Škoda Karoq
 • Škoda Fabia
 • VW Caddy
 • VW e-Up!
 • VW e-Golf
Více o vozech
7 Kroků ke členství Zaregistrování členství v naší rodině je velmi jednoduché a můžeš jej získat z pohodlí domova i osobní návštěvou naší pobočky. Záleží jen na tobě.
Online registrace 1. Vyplníš registrační formulář na webu
2. Nahraješ sem potřebné dokumenty (občanku a řidičák)
3. Uhradíš registrační poplatek
4. Dokončíš registraci
5. E-mailem ti pošleme přihlašovací údaje, uzavřenou smlouvu a obchodní podmínky
6. Účet ti aktivujeme po kontrole všech dokumentů
7. Za pár dnů po aktivaci obdržíš čipovou kartu
Osobní registrace 1. Vyplníš registrační formulář na webu
2. Obratem tě kontaktujeme a domluvíme si osobní schůzku
3. Na schůzku přivezeš občanku a řidičák
4. Uhradíš registrační poplatek
5. Schválíme registraci a podepíšeme smlouvu včetně obchodních podmínek
6. Dostaneš od nás čipovou kartu a přihlašovací údaje
7. Vše ti osobně vysvětlíme a odpovíme na zvídavé dotazy

Registraci můžeš provést online
z pohodlí domova

Registrovat online

VYŘIĎ REGISTRACI NÁVŠTĚVOU NA POBOČCE

Registrovat osobně
 • Vyhledat
 • Rezervovat
 • Jezdit
 • Zaplatit
PROČ SI TYKÁME? Jak jsi jistě pochopil, jsme jedna velká rodina a vykání v ní je v současnosti přežitek. Ostatně, vůbec nám nevadí, že našim parťákům dáváš jména, že sis oblíbil stejný vůz, na kterém trváš a tak nějak máme slabost pro tvé jízdní slabůstky.

KDE SI AUTO VYZVEDNU? Přesné místo ti dorazí hned po potvrzení rezervace v SMS. Ale podívat se můžeš i na mapu na našem webu, online totiž sledujeme veškerý pohyb našich nerezervovaných aut.

JAK SI VŮZ ODEMKNU? K tomu ti poslouží čipová karta, kterou obdržíš po podpisu smlouvy. S ní otevřeš jakýkoli zarezervovaný vůz od nás. Klíč najdeš v boxu v přihrádce spolujezdce, kam jej po jízdě i vrátíš, a můžeš hned vyrazit na cesty. Kartou se ukončuje rezervace a zároveň zamyká auto - jednoduše ji přiložíš na čtecí zařízení za čelním sklem.
JAK SI ZAMLUVÍM PARŤÁKA NA KOLEČKÁCH? Auto si jednoduše zamluvíš buď na webu, nebo přes Appku v mobilu. Minimální doba, kterou si můžeš zamluvit, je jedna hodina.

KDY A JAK PLATÍM? Platíš pouze za to, co projedeš, tedy po ukončení jízdy. Každý vůz má zabudovanou GPS, takže poznáme, kolik jsi toho ujel a účtujeme jen tebou najeté kilometry. Platbu provedeš buď automaticky, stržením částky z karty ihned po skončení jízdy, nebo ti vyúčtování pošleme my, a to vždy jednou týdně s 5denní splatností. Fakturu ti zašleme e-mailem. A zaplatit nám můžeš třemi způsoby: online platební kartou, převodem na účet nebo vložením hotovosti v bance.

JAKÉ JSOU ZÁSADY UŽÍVÁNÍ VOZU? Mysli na to, že si auto hned po tobě půjčí někdo další. Udržuj ho proto v čistotě. Co když hned někdo po tobě pojede na důležitou schůzku nebo jede na první rande? Ostatně stejná situace se může stát i tobě ve chvíli, kdy budeš auto potřebovat. Budeme rádi, když budeš jednoduše ohleduplný.

JAKÉ JSOU PODMÍNKY POJIŠTĚNÍ? Všechno tohle najdeš ve smlouvě. Ale, abys na to nezapomněl, zde máš krátký sumář. Všichni naši parťáci na kolečkách jsou pojištění. Takže když se snad spolu stanete účastníkem dopravní nehody a ty, ji bohužel, zaviníš, podílíš se 5% spoluúčastí minimálně však 5 000 Kč.

JAK A KDE TANKUJU? V přihrádce spolujezdce najdeš ve speciálním boxu Shell kartu, která ti slouží k platbám za palivo. Takže jen sleduješ, která pumpa tyto karty bere. Pin ke kartě je součástí potvrzovací SMS od nás.

JAK PLNÁ MÁ BÝT NÁDRŽ PŘI NÁVRATU? Snad tě ani nenapadne vracet auto s prázdnou nádrží. Mysli na to, že by neměla mít méně než 25 % paliva, když vůz vracíš. Jako bonus, pokud natankuješ 100% od nás získáš deset minut zdarma v rámci rezervace. A žádný strach, aktuální stav paliva i jeho množství tankované přes Shell kartu má náš dispečink pod 100 % kontrolu. Tankovat můžeš na čerpacích stanicích Shell, Benzina, OMV a EuroOil.

Jak a kde dobíjím elektromobil? U klíčů od vozidla najdeš speciální čipy, které slouží pro dobíjení u dobíjecích stanic PRE a ČEZ. Síť dobíjecícíh stanic nalezneš jednoduše v naší aplikaci či na našem webu. Dobíjecí stanice jsou rozděleny na rychlé (označeny písmeny DC) a standardní (AC).

Jak nabitá má být baterie při návratu? Mysli na to, že s vozidlem chce jet další. Baterie by měla být při návratu vozidla nabita alespoň na 25 % z celkové kapacity. Při dobíjení ti čas rezervace neúčtujeme. Toto neplatí pokud využíváš nějaký z nabízených výhodných balíčků.

Jsou auta vybavena dálniční známkou? Ano, dálniční známka je součástí každého vozidla.

KAM AUTO VŽDY VRACÍM? Taky se vždycky rád vracíš do rodného hnízda? Naši parťáci na kolečkách jsou na tom stejně. Jsou rádi, když je vždy vrátíš tam, kam patří - naše vozy můžeš vracet kdekoliv v rámci lokality volný carsharing.

ZAPOMNĚL JSI NĚCO V AUTĚ A UŽ JE ZAMČENÉ? Tak hlavně zůstaň v klidu, nic se neděje. Stačí, když zavoláš na naší asistenční linku, kde se domluvíte, jak vše provedete.

PLATÍM, I KDYŽ SLUŽBU NEVYUŽÍVÁM? Představ si, že u nás zaplatíš jen registrační poplatek, ale pokud nejezdíš, nic dál neplatíš. Smlouva s námi je na dobu neurčitou, takže se můžeš sám rozhodnout, zda chceš v ní chceš pokračovat, nebo písemnou výpovědí doručenou na CAR4WAY tvojí registraci ukončit.

AUTO JSEM SI ZAREZERVOVAL A NEODJEL, PLATÍM NĚCO? Pokud jsi rezervaci online nebo na asistenční lince nezkrátil, nebo nezrušil, pak za ní zaplatíš administrativní poplatek za zrušení rezervace ve výši 300 Kč. Už jen proto, že auto nemohl využít v danou chvíli někdo další a my jej blokovali jen a jen pro tebe.

Máš další otázky? Velmi rádi je zodpovíme. Zavolej nám na asistenční linku (601 311 011) nebo napiš (info@car4way.cz). Těšíme se na tebe.

ZA KOLIK S NÁMI BUDEŠ JEZDIT?

Chceš se s námi spojit?

ELEKTROMOBILITA
PRO PRAHU

NOVÝ E-GOLF

Napiš nám

×
Loading...