Seznam se s carsharingem Carsharing je nový systém sdílení vozů, výhodný zejména ve velkých městech. Vyplatí se totiž tam, kde doplňuje MHD, kde je obecně problém s parkovacími místy a v místech s velkou kumulací lidí, kteří mohou tuto službu využívat. Výhody carsharingu
 • Finanční úspory oproti samotnému vlastnění vozu, platíš jen čas a najeté kilometry
 • Ekologický aspekt - jeden vůz využívá více lidí, auta nejsou ojetá, méně parkovacích míst, více zeleně
 • Méně starostí - s vozem, s papírováním, s parkováním
Je pro tebe carsharing výhodný? Pokud ročně najedeš méně než 10 000 km, pak je pro tebe carsharing to pravé. Auto vlastníš a přijde ti, že za něj víc platíš, než jej využíváš? Jezdíš s ním jen čas od času a máš pocit, že jde o žrouta peněz? Nebo jsi o nějakém ojetém voze uvažoval, ale potřebuješ ho jen občas? Podle nás jsi ten pravý budoucí člen naší rodiny CAR4WAY. Vůz si vybereš z naší široké nabídky přesně podle účelu jízdy, pojištění a údržbu vozu máš bez starostí, protože to vše za tebe vyřešíme my. Parťák na kolečkách se ti vyplatí, protože:
 • S námi platíš méně než, když auto vlastníš
 • Jezdíš v nových autech a vybíráš si z několika modelů
 • Odpadají ti starosti s parkováním v zónách
Pomocníci na cestách Naši parťáci na kolečkách pomáhají při cestování. Carsharing provozujeme zejména v Praze a v dalších městech, protože jsou jako dělaná pro tento typ služby. Členům naší rodiny nabízíme širokou paletu vozů, od malých osobních přes větší rodinné až po transportéry. V současné době si u nás můžeš vybrat z 240 aut různých značek.
Výhody Nevlastníš auto a přesto máš parťáka na cesty.
Neřešíš parkování v různých zónách.
Nemusíš se o vůz starat po servisní stránce.
Odpadá ti veškeré papírování.
Vybrat si můžeš pokaždé jiný vůz.
Auto si určíš přesně podle typu cesty.
Nikdy s námi nepojedeš v ojetině.
Aktuálně nabízíme 240 vozů

Nyní si u nás vybereš z 240 aut a 9 modelů. Naše parťáky na kolečkách však pravidelně obměňujeme, víc než rok starý vůz u nás nenajdeš. To ale není konečný stav, vozový park neustále rozšiřujeme a do budoucna si vybereš až ze 500 aut.

 • Škoda Citigo
 • Škoda Rapid
 • Škoda Octavia
 • Škoda Fabia
 • VW Caddy
 • VW Transporter
 • VW e-Up!
 • VW e-Golf
Více o vozech
7 Kroků ke členství Zaregistrování členství v naší rodině je velmi jednoduché a můžeš jej získat z pohodlí domova i osobní návštěvou naší pobočky. Záleží jen na tobě.
Online registrace 1. Vyplníš registrační formulář na webu
2. Nahraješ sem potřebné dokumenty (občanku a řidičák)
3. Uhradíš vratnou kauci
4. Dokončíš registraci
5. E-mailem ti pošleme přihlašovací údaje, uzavřenou smlouvu a obchodní podmínky
6. Účet ti aktivujeme po kontrole všech dokumentů
7. Za pár dnů po aktivaci obdržíš čipovou kartu
Osobní registrace 1. Vyplníš registrační formulář na webu
2. Obratem tě kontaktujeme a domluvíme si osobní schůzku
3. Na schůzku přivezeš občanku a řidičák
4. Uhradíš vratnou kauci
5. Schválíme registraci a podepíšeme smlouvu včetně obchodních podmínek
6. Dostaneš od nás čipovou kartu a přihlašovací údaje
7. Vše ti osobně vysvětlíme a odpovíme na zvídavé dotazy

Registraci můžeš provést online
z pohodlí domova

Registrovat online

VYŘIĎ REGISTRACI NÁVŠTĚVOU NA POBOČCE

Registrovat osobně
 • Vyhledat
 • Rezervovat
 • Jezdit
 • Zaplatit
PROČ SI TYKÁME? Jak jsi jistě pochopil, jsme jedna velká rodina a vykání v ní je v současnosti přežitek. Ostatně, vůbec nám nevadí, že našim parťákům dáváš jména, že sis oblíbil stejný vůz, na kterém trváš a tak nějak máme slabost pro tvé jízdní slabůstky.

KDE SI AUTO VYZVEDNU? Každý vůz má danou lokalitu, v níž parkuje, pokud není na cestách. Přesné místo ti dorazí hned po potvrzení rezervace v SMS. Ale podívat se můžeš i na mapu na našem webu, online totiž sleduje veškerý pohyb našich nerezervovaných aut.

Tarif Start nebo Optimum? Nemůžeš si vybrat z našich tarifů? Poradíme ti!
1) Budeš jezdit jen výjimečně nebo si nás chceš jen vyzkoušet? Pak se ti určitě vyplatí náš startovací balíček s tarifem Start, už jen proto, že neplatíš žádné měsíční paušály.
2) Máš v plánu jezdit častěji? Tak je pro tebe vhodný tarif Optimum. Za optimální měsíční paušál získáš výrazně levnější hodinovou sazbu. Pokud se zaregistruješ online, na měsíc ti ho poskytneme zdarma, a pak se sám rozhodneš, co ti nejvíc vyhovuje a pro jaký tarif se do budoucna rozhodneš.
JAK SI VŮZ ODEMKNU? K tomu ti poslouží čipová karta, kterou obdržíš po podpisu smlouvy. S ní otevřeš jakýkoli zarezervovaný vůz od nás. Klíč najdeš v boxu v přihrádce spolujezdce, kam jej po jízdě i vrátíš, a můžeš hned vyrazit na cesty. Kartou se ukončuje rezervace a zároveň zamyká auto - jednoduše ji přiložíš na čtecí zařízení za čelním sklem.
JAK SI ZAMLUVÍM PARŤÁKA NA KOLEČKÁCH? Auto si jednoduše zamluvíš buď na webu, nebo přes Appku v mobilu. Minimální doba, kterou si můžeš zamluvit, je jedna hodina, pak se ti účtuje každá započatá minuta.

KDY A JAK PLATÍM? Platíš pouze za to, co projedeš, tedy po ukončení jízdy. Každý vůz má zabudovanou GPS, takže poznáme, kolik jsi toho ujel a účtujeme jen tebou najeté kilometry. Platbu provedeš buď automaticky, stržením částky z karty ihned po skončení jízdy, nebo ti vyúčtování pošleme my, a to vždy jednou týdně s 5denní splatností. Fakturu ti zašleme e-mailem. A zaplatit nám můžeš třemi způsoby: online platební kartou, převodem na účet nebo vložením hotovosti v bance.

JAKÉ JSOU ZÁSADY UŽÍVÁNÍ VOZU? Mysli na to, že si auto hned po tobě půjčí někdo další. Udržuj ho proto v čistotě. Co když hned někdo po tobě pojede na důležitou schůzku nebo jede na první rande? Ostatně stejná situace se může stát i tobě ve chvíli, kdy budeš auto potřebovat. Budeme rádi, když budeš jednoduše ohleduplný.

JAKÉ JSOU PODMÍNKY POJIŠTĚNÍ? Všechno tohle najdeš ve smlouvě. Ale, abys na to nezapomněl, zde máš krátký sumář. Všichni naši parťáci na kolečkách jsou pojištění. Takže když se snad spolu stanete účastníkem dopravní nehody a ty, ji bohužel, zaviníš, podílíš se 5% spoluúčastí minimálně však 5 000 Kč.

JAK A KDE TANKUJU? V přihrádce spolujezdce najdeš ve speciálním boxu CCS kartu, která ti slouží k platbám za palivo. Takže jen sleduješ, která pumpa tyto karty bere. Pin ke kartě je součástí potvrzovací SMS od nás.

JAK PLNÁ MÁ BÝT NÁDRŽ PŘI NÁVRATU? Snad tě ani nenapadne vracet auto s prázdnou nádrží. Mysli na to, že by neměla mít méně než 25 % paliva, když vůz vracíš. Jako bonus za takové doplnění od nás získáš půl hodinu užívání auta zdarma. A žádný strach, aktuální stav paliva i jeho množství tankované přes CCS kartu má náš dispečink pod 100 % kontrolu.

Jak a kde dobíjím elektromobil? U klíčů od vozidla najdeš speciální čipy, které slouží pro dobíjení u dobíjecích stanic PRE a ČEZ. Síť dobíjecícíh stanic nalezneš jednoduše v naší aplikaci či na našem webu. Dobíjecí stanice jsou rozděleny na rychlé (označeny písmeny DC) a standardní (AC).

Jak nabitá má být baterie při návratu? Mysli na to, že s vozidlem chce jet další. Baterie by měla být při návratu vozidla nabita alespoň na 25 % z celkové kapacity. Při dobíjení ti čas rezervace neúčtujeme.

Jsou auta vybavena dálniční známkou? Ano, dálniční známka je součástí každého vozidla.

KAM AUTO VŽDY VRACÍM? Taky se vždycky rád vracíš do rodného hnízda? Naši parťáci na kolečkách jsou na tom stejně. Jsou rádi, když je vždy vrátíš tam, kam patří - do jeho domácí lokality, kterou najdeš na mapě na našem webu.

ZAPOMNĚL JSI NĚCO V AUTĚ A UŽ JE ZAMČENÉ? Tak hlavně zůstaň v klidu, nic se neděje. Stačí, když zavoláš na naší asistenční linku, kde se domluvíte, jak vše provedete.

KDY SE VRACÍ UHRAZENÁ KAUCE? O své peníze se u nás neboj, vratnou kauci, kterou zaplatíš při registraci, ti celou vrátíme po skončení tvého členství v naší rodině CAR4WAY. Ale, ruku na srdce, kdo by dobrovolně opouštěl tak skvěle fungující rodinu.

PLATÍM, I KDYŽ SLUŽBU NEVYUŽÍVÁM? Představ si, že u nás zaplatíš jen vratnou kauci, ale pokud nejezdíš, nic neplatíš. Smlouva s námi je na dobu neurčitou, takže se můžeš sám rozhodnout, zda chceš v neplacení pokračovat, nebo písemnou výpovědí doručenou na CAR4WAY tvojí registraci ukončit. Ale, není to škoda, když jsou jízdy a výlety s námi tak pohodlné a bez starostí?

AUTO JSEM SI ZAREZERVOVAL A NEODJEL, PLATÍM NĚCO? Pokud jsi rezervaci online nebo na asistenční lince nezkrátil, nebo nezrušil, pak za ní platíš, a to včetně parkování v modrých či fialových zónách (pokud se vozidlo v zónách nachází). Už jen proto, že auto nemohl využít v danou chvíli někdo další a my jej blokovali jen a jen pro tebe. Nikam jsi, ale neodjel, proto se neboj, že by ti snad někdo naúčtoval nenajeté kilometry.

Máš další otázky? Velmi rádi je zodpovíme. Zavolej nám na asistenční linku (601 311 011) nebo napiš (info@car4way.cz). Těšíme se na tebe.

ZA KOLIK S NÁMI BUDEŠ JEZDIT?

Chceš se s námi spojit?

ELEKTROMOBILITA
PRO PRAHU

NOVÝ E-GOLF

Napiš nám

×
Loading...